Oborový den

Dne 11.2. proběhl první oborový den. Žáci si mohli vybrat z pěti témat. Někteří si z nás si vybrali i téma ilustrátoři dětských knih. Den jsme začali skládáním obrázků od známých ilustrátorů, zkoušeli jsme poznat i úryvky z knih a přiřadit je ke spisovateli. Řekli jsme si zajímavosti o českých ilustrátorech a seznámili jsme se s pro nás novými současnými ilustrátorkami. Ty nás prosřednictvím videa obeznámili s jejich neznámějšími obrázkovými knížkami. Také jsme si procvičili i matematiku a logické myšlení na zašifrovaných pracovních listech a nakonec jsme si vyrobili svou vlastní knížku. Všem se nám povedla a měli jsme z ní radost.

tn_obrazek_10820.jpg

tn_obrazek_10819.jpg